مصاحبه اگروفودنیوز با علی حسینی ، مدیرعامل گروه صنعتی مهارت جهان بمناسبت هجدهمین سالروز تاسیس گروه صنعتی نهارت جهان

سوال 1 لطفا” خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از کی وارد صنعت غذایی شدید ؟

ج سوال 1: علی حسینی هستم متولد 1349مدیرعامل گروه صنعتی مهارت جهان و از سال 1368 فعالیت خود را به اتفاق برادرم آقای ولی ا.. حسینی (رئیس هیئت مدیره ) در زمینه ساخت ماشین آلات صنایع لبنی و غذایی ، آشامیدنی و نوشیدنی آغاز نمودیم .

 

باید باستحضارتان برسانم بنیان گذاران گروه صنعتی مهارت جهان (آقایان علی حسینی و ولی ا.. حسینی ) در راستای اعتلای هر چه بیشتر در طراحی و ساخت انواع ماشین آلات صنایع لبنی ، آشامیدنی ، آب میوه و کنسانتره ، نوشابه های طبیعی و گازدار و بدون گاز و نیز تأمین لوازم جانبی و یدکی آنان همواره از دانش متخصصان ، نیروهای مجرب ، کارآزموده و متعهد بهره برده است تا جائیکه این شرکت به یکی از بزرگترین سازندگان خطوط کامل فرآورده های لبنی تبدیل شده است .

 

ثبت اختراع و مبتکر پمپ های سانتریفیوژ ، اخذ نشان استاندارد CE اروپا از IQS انگلستان ، گواهی تضمین مدیریت کیفیت ISO  9001  از AGR  سوئد از افتخارات این شرکت محسوب میشود .

 

در این راستا گروه صنعتی مهارت جهان با خط کیفیت در راستای حفظ کرامت و رضایت مندی مشتری در چارچوب شعار این گروه ” یک فرآیند بهتر برای یک محصول بهتر ” از هیچ کوششی فروگذار ننموده است .

 

 

سوال 2 : مجموعه خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از چه تاریخ شروع به فعالیت در صنعت ماشین سازی نموده اید ؟

ج سوال 2: گروه صنعتی مهارت جهان به عنوان یکی از بزرگترین سازنده ، طراح ، مشاوره ، نصب و راه اندازی خطوط کامل ماشین آلات صنایع لبنی و غذایی به روش EPC و یکی از برترین تأمین کنندگان لوازم جانبی و یدکی در صنایع غذایی و لبنی میباشد .

حوزه های فعالیت گروه صنعتی مهارت جهان را میتوان در چهار بخش اصلی معرفی کرد .

 

بخش اول  :

مشاوره ، کارشناسی ، طراحی ، ساخت و تولید انواع ماشین آلات صنایع لبنی ، آشامیدنی ، نوشیدنی ، غذایی ، دارویی و شیمیایی همراه با انتقال دانش فنی و بهره گیری از جدیدترین  دستاوردها در راستای پشتیبانی و تأمین نیازهای صنایع مزبور کشور .

 

بخش دوم :

تأمین ، تولید و توزیع لوازم جانبی و یدکی پمپ های سانتریفیوژ که اولین مبتکر این پمپ ها – گروه صنعتی مهارت جهان – می باشد و نیز لوازم جانبی دستگاه های تولیدی مورد اشاره و بخش عمده تأمین نیاز به پمپها را به خود اختصاص و سهم بزرگی از بازار را دارد .

 

بخش سوم  :

خدمات پس از فروش ، محصولات مهارت جهان با 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می شود .

خدمات قابل ارائه توسط گروه صنعتی مهارت جهان به صنایع لبنی ، آشامیدنی و نوشیدنی کشور عبارت است از :

 

– شناسایی نیازهای صنایع لبنی و ارائه پیشنهادات و راه حل های فنی

– برگزاری سمینارهای تخصصی برای معرفی محصولات جدید

– برقراری روابط فنی با تأمین کنندگان اصلی

–  برنامه ریزی به  منظور بازدید از شرکت های لبنی مشتری و سایر

– نصب و راه اندازی و آموزش و اجرای پروژه های لبنی

– آموزش کاربری ، نگهداری و تعمیرات

–  خدمات پس از فروش تجهیزات ، تأمین قطعات یدکی و مصرفی

 

بخش چهارم : واحدهای تخصصی

با توجه به نوع  کااربری ویژگی های فنی ماشین آلات صنایع لبنی ، آشامیدنی و نوشیدنی ، گروه صنعتی مهارت جهان اقدام به ایجاد واحدهای تخصصی در حوزه این صنایع نموده است .

بدین ترتیب که با توجه به نوع کاربری و خصوصیات مورد نظر در هر یک  از ماشین آلات واحدهای تخصصی در شرکت راه اندازی گردید تا با مطالعه ، بررسی و شناخت جامع نسبت به هر یک  از ماشین آلات ، طرح های منطبق با نیازهای عملیاتی در آن کارخانه را ارائه نماید . این واحد های تخصصی عبارتند از :

 

– واحد تخصصی پمپ های سانتریفیوژ از 0/18 الی 11 کیلووات

– واحد فنی و مهندسی ، طراحی و مشاوره

– واحد ماشین سازی و مخزن سازی

– واحد ماشین افزار و مونتاز

– واحد تحقیق و توسعه

 

شایان ذکر است  گواهینامه خایی که  گروه صنعتی مهارت جهان موفق به اخذ آنان شده است  :

 

–   ثبت اختراع پمپ های سانتریفیوژ

– گواهی استاندارد CE اتحادیه اروپا از IQS  انگلستان

– گواهی استاندارد تضمین مدیریت کیفیت ISO   9001   از  A . G . R  سوئد

 

 

سوال شماره 3 :  آیا گروه صنعتی مهارت جهان صادراتی به سایر کشورها داشته است ؟

 

ج سوال 3 :  در خصوص موضوع صادرات ، این گروه چشم انداز خود را در بخش توسعه بازرگانی به فعالیت در حوزه کشورهای آفریقائی ، آمریکای لاتین ، مشترک المنافع و کشورهای منطقه ، ترسیم  نموده است و با مطالعات بازار و بازدید بازارهای هدف را تعیین و به سمت صادرات حرکت نموده است  .

 

 

سوال شماره 4 : دستاوردهای شرکت ؟

ج سوال شماره 4 : موجب خرسندی و افتخار است در این مدتی که از فعالیت گروه صنعتی مهارت جهان می گذرد ، توانسته ایم در بخش لبنیات ، نوشیدنی ها و آشامیدنی ها خطوط کاملی را طراحی و راه اندازی نمائیم و اکثریت شرکت های تولیدی در این زمینه را تحت مشاوره های تخصصی خود قرارداده ایم .

با اتکال خداوند منان ، تربیت پرسنل ، در خصوص کسب مهارتها و نیروی ماهر یکی از دستاوردهای این گروه به شمار می رود .

 

همچنین اخذ استاندارد CE اتحادیه اروپا و نیز ساخت دستگاه هائی که نیاز داخل به خارج را مرتفع می نماید و از طرفی ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه که از اهم فعالیت ها و دستاوردهای وزین واحدهای صنعتی به شمار می رود ، تلاش شده است این مناسبات حفظ و گسترش یابد .

 

همچنین ساخت هموژن طرح APV2 هد 3 تکیه در تناژهای مختلف ، پمپ ها از 0/18 تا 11 کیلووات و پاستورها با ظرفیت های مختلف ، سپراتور و سایر دستگاههای مورد نیاز از دیگر دستاوردهای این شرکت به شمار می رود .

 

سوال شماره 5 :  انتظار شما از بخش دولتی به عنوان حمایت  کننده از شرکتهای خصوصی ؟

 

ج سوال شماره 5 : به هر حال وظیفه بخش حاکمیتی در تمامی کشورها حمایت و نظارت جامع و کافی بر بخش های خصوصی به خصوص تولید در بخش صنعت است  . چرا که ما معتقدیم تولید بزرگترین ثروت هر کشور است و می بایست حمایتهای لازم صورت پذیرد ، نقش حمایت دولت بدون شک از جمیع جهات بسیار تأثیرگذار بر روند تولید خواهد بود . اصلاح قوانین ، بخش مالیات ، تسهیلات بانکی ، نرخ بهره ، رفع موانع تولید ، و خیلی از موضوعاتی که کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بدان ها جامع عمل پوشانده و تولید را در صدر امور خود قرارداده و از طرفی اشتغال زایی را برای  نیروهای مولد در سطوح مختلف تعریف شده است و قوانین کار و ضوابط همگی در جهت توسعه کشور تنظیم و اجرا می شود  .

 

سوال شماره 6 : انتظار شما از انجمن ها چیست ؟

ج سوال شماره 6 – انجمن  ها می توانند حلقه واسط با بخش حاکمیت را عمل کنند و از طرفی همین انجمن ها و یا اتحادیه ها میتوانند با برگزاری گردهمایی های هدفمند و با برنامه های مشخص ، صنف خود را از آخرین دستاوردهای مختلف داخلی و خارجی آگاه سازند و نیز مشکلات و دغدغه های تولیدکنندگان و صنعتگران را با کار کارشناسی به سمع و نظر بخش حاکمیتی منتقل نمایند .

 

انجمن ها صدای بخش تولید و  صنعت است ، به طور مثال کشور ترکیه کانون و انجمن های وسیعی در بخش ماشین سازی و در صنایع به خصوص غذایی ایجاد کرده و یکی از بازوهای اصلی در بخش صنعت و تجارت آن کشور محسوب می شود ، تا جائیکه نظر مشورتی کانون انجمن غذائی آنان بی کم و کاست اجرا می شود و شاهد توسعه روزافزون این کشور در بخش صنایع ماشین سازی و غذایی هستیم و به سرعت در حال رشد و گرفتن سهم بیشتری در بازار منطقه است .

انجمن ها می بایست متمرکز عمل کنند و حالت انفعالی نداشته باشند .

 

صمیمانه از وقتی که برای مصاحبه گذاشتید سپاسگزاریم و آرزوی موفقیت برای شما و همکاران را از خداوند منان مسئلت داریم .

 

 

 

 

 

  • مهارت جهان

    بزرگترین طراح ، سازنده و تامین کننده بخش عمده نیاز ماشین آلات صنایع لبنی ، غذایی ، دارویی و شیمیایی در کشور با کامل ترین خطوط تولید
dokme

طراحی|ایده پردازی و بهینه سازی : مجریان وب